Agenda: Broodje kennis met René Glas (Spui25)
Begin december zullen miljoenen spelers weer in de rij staan voor de nieuwe uitbreidingsset van World of Warcraft, een online role-playing game die sinds 2004 is uitgegroeid tot een sociaal-cultureel maar ook economisch fenomeen. World of Warcraft wordt gezien als een toonaangevend voorbeeld voor de groeiende participatie van consumenten in het productieproces binnen ons hedendaagse medialandschap. In deze lezing wordt het verschijnen van de nieuwe uitbreidingsset aangegrepen om kritisch te kijken naar kwesties over macht, bezit en bewegingsvrijheid binnen deze veronderstelde participatie. Zo wordt al snel duidelijk dat het hier niet gaat om 'zomaar een spelletje'.
René Glas doceerde aan de afdeling Mediastudies aan de Universiteit van Amsterdam, waar hij tevens promoveerde op het gebied van game studies. Momenteel werkt hij als Universitair Docent Nieuwe Media & Digitale Cultuur aan de Universeit Utrecht
Lunchlezingen: Broodje kennis Dit najaar vervolgt Academisch-cultureel Centrum SPUI25 haar reeks lunchlezingen 'Broodje kennis'.
Op dinsdagen in de maanden oktober en november zal steeds een promovendus, onderzoeker of schrijver voor het SPUI25-publiek een korte lunchlezing houden over een onderwerp dat hem of haar passioneert.
De formule is als volgt: rond 12:00 uur verlaat u uw werkplek om een broodje te kopen en vervolgens naar SPUI25 te gaan.
Om 12:20 uur heeft u zich in SPUI25 geïnstalleerd om te genieten van uw lunch en de nodige geestelijke voeding.
Wanneer u rond 12:40 uur de laatste hap van uw broodje doorslikt is er kort gelegenheid tot het stellen van enkele vragen aan de spreker. Daarna vertrekt u, zodat u precies om 13:00 uur weer verder te gaan met uw werkzaamheden.
Boeken van de dag
Agenda
- 19 mei: Evertjan van Roekel, Jongens van Nederland. Nederlandse vrijwilligers in de Waffen-SS (Haarlem)
- 21 mei: Inside the U.S. Presidential Election: A Discussion with POLITICO editor David Mark (JAI)
- 21 mei: Stand van de Wetenschap: Frans “Un état de la question” (Spui25)
- 22 mei: Perpetualezing Maarten Asscher over Canetti (Haarlem)
- 22 mei: Het theater Pim Fortuyn (Spui25)
- 23 mei: Debat: De zin en onzin van terroristische dreiging en aanslagen (Spui25
- 23 mei: Granta presenteert: Granta 119 met Adam Foulds (Spui25)
- 24 mei: Wees goed voor je ziel (Spui25)
- 30 mei: Boekpresentatie en debat Ferdinand Domela Nieuwenhuis: een romantische revolutionair (Spui25)
- 30 mei: Vertalersgeluk: drie vertalers en Gerbrand Bakker (Haarlem)



