Dag en nacht over boeken lezen, boeken kopen
Bestel online! Keuze uit meer dan 10 miljoen titels.
Of bezoek onze winkels in Amsterdam en Haarlem.

Agenda: Café Cossee On Tour: Jan van Mersbergen, Vrouwkje Tuinman en Lot Vekemans (Haarlem)

22 juli 2012

Uitgeverij Cossee bestaat dit jaar 10 jaar en organiseert daarom samen met Athenaeum Boekhandel Haarlem een Café Cossee On Tour, met Jan van Mersbergen, Vrouwkje Tuinman en Lot Vekemans. Bekende schrijvers lezen voor uit nog ongepubliceerd werk. Musici musiceren. Nieuw talent treedt voor het voetlicht. En dat allemaal op zondag 22 juli, vanaf 15.00, in Haarlem.

Jan van Mersbergen (1971) debuteerde in 2001 met de roman De grasbijter, die genomineerd werd voor de Debutantenprijs. Bij Cossee verschenen in 2003 de roman De macht over het stuur, in 2005 De hemelrat en in 2007 Morgen zijn we in Pamplona. Deze roman werd ook genomineerd voor diverse literaire prijzen en is onder andere in Duitsland, Frankrijk en Engeland verschenen. In 2009 verscheen Zo begint het (dat ook werd genomineerd voor de BNG Nieuwe Literatuurprijs) en op 11 november 2011 werd de roman Naar de overkant van de nacht gepresenteerd, dat veel lof oogstte in de pers en Van Mersbergen eindelijk de BNG Nieuwe Literatuurprijs opleverde. Wij publiceerden voor uit Van Mersbergens laatste roman.

Lot Vekemans (Oss, 1965) ging na haar studie Sociale Geografie naar de Schrijversvakschool ‘t Colofon in Amsterdam. Sinds 1995 schrijft zij toneelteksten voor jeugd, jongeren en volwassenen. Haar toneelwerk wordt gespeeld in binnen- en buitenland en wordt in 2012 voor het eerst ook verfilmd. In 2005 ontving Vekemans de Van der Viesprijs voor Truckstop en Zus Van en in 2010 de Taalunie Toneelschrijfprijs voor Gif. Een bruidsjurk uit Warschau is haar romandebuut. Wij publiceerden voor uit Een bruidsjurk uit Warschau.

Van Vrouwkje Tuinman (1974) verscheen in 2011 een vierde dichtbundel, Wat ik met de sleutel moet. Daarnaast publiceerde ze de romans Grote acht en Buurvrouw. Vrouwkje ontving de Hollands Maandblad Poëziebeurs 2003/2004 en werd genomineerd voor o.a. de Debutantenprijs en de Selexyz Debuutprijs. In 2005 ontving zij het C.C.S. Crone Stipendium van de stad Utrecht. Receptie werd genomineerd voor de Libra Schrijversprijs. Buurvrouw (2008) voor de BNG Nieuwe Literatuur Prijs. Eind 2010 kreeg Vrouwkje de Halewijnprijs uitgereikt. De tweetalige fotoboek-dichtbundel Intensive Care, in 2010 uitgebracht i.s.m. fotografe Andrea Stultiens, ontving de Niek Woudenbergprijs. We hebben videobeelden van Tuinman, poëzie voordragend op Poëziefestival Elswout en tijdens Poëzie is een daad, gedichten voor Remco Campert.

De entree is gratis, aanmelden via haarlem@athenaeum.nl gewenst.

Café Cossee On Tour: volgende data

  • zondag 16 september Perdu, Amsterdam
  • zondag 16 september, Festival by The Sea, Zeeland
  • zondag 16 december Perdu, Amsterdam

Bookmark and Share


Naar de overkant van de nacht

Jan van Mersbergen € 18,90

Naar de overkant van de nacht

Jan van Mersbergen € 15,00

Zo begint het

Jan van Mersbergen € 18,90

Morgen zijn we in Pamplona

Jan van Mersbergen € 10,00

De hemelrat

Jan van Mersbergen € 19,90

De macht over het stuur

Jan van Mersbergen € 19,90

De grasbijter

Jan van Mersbergen € 12,50

Wat ik met de sleutel moet

Vrouwkje Tuinman € 16,50

Grote acht

Vrouwkje Tuinman € 11,99

Een bruidsjurk uit Warschau

Lot Vekemans € 19,90

Don Juan

Byron € 37,95

Argentijnse avonden

Carolijn Visser € 15,99

Op weg naar het einde

Ozcan Akyol € 8,95