Dag en nacht over boeken lezen, boeken kopen
Bestel online! Keuze uit meer dan 10 miljoen titels.
Of bezoek onze winkels in Amsterdam en Haarlem.

Agenda: Letteren &cetera: Ester Naomi Perquin, Anne-Gine Goemans & Anton Valens (Spui25)

22 juni 2012

Pieter Steinz interviewt vanaf april iedere laatste vrijdag van de maand drie auteurs in SPUI25. Wees welkom!

Foto: Klaas Koppe

‘Het Letterenfonds, wie is er niet mee groot geworden?’ De schrijvers Anne-Gine Goemans en Anton Valens en de dichter Ester Naomi Perquin zijn te gast in de derde aflevering van Letteren &cetera. In deze anderhalf uur durende talkshow op vrijdagmiddag 22 juni vertellen drie ‘jonge’ schrijvers – allen gesteund met een stimuleringsbeurs op basis van hun debuut – over respectievelijk hun tweede roman, vijfde boek en derde dichtbundel. Interviewer is Pieter Steinz, de directeur van het Nederlands Letterenfonds.

Ester Naomi Perquin

Ester Naomi Perquin (1980) is stadsdichter van Rotterdam en schrijft columns en kort proza voor onder meer De Groene Amsterdammer en VPRO Radio. Voor haar eerste twee dichtbundels, Servetten halfstok en Namens de ander, werd ze zes keer bekroond. In het recent verschenen Celinspecties (Van Oorschot) geeft Perquin – die zelf als cipier in een gevangenis heeft gewerkt om haar opleiding aan de SchrijversVakschool te betalen – de lezer een inkijkje in tien cellen, tien gedetineerden, en het leven ‘buiten’. Een gesprek over het opbouwen van een oeuvre, poëzie en proza en de kunst in heldere taal het ongewone op te roepen.

Anton Valens

Schilder, schrijver en reiziger Anton Valens (1964) debuteerde in 2004 met Meester in de hygiëne, waarvoor hij de Marten Toonder-Geertjan Lubberhuizenprijs en de Lucy en B. Van der Hoogtprijs ontving. Dweiloorlog en Ik wilde naar de rand van Beijing kwamen uit in 2008, in 2009 gevolgd door de novelle Vis. Zijn vijfde boek, de Groninger stadsroman Het Boek Ont (Augustus) over de zelfhulpgroep Man&Post, verscheen eerder dit jaaren werd zeer goed ontvangen. Steinz praat met Valens over de kunst van het observeren en van het combineren van komedie en literatuur.

Anne-Gine Goemans

Anne-Gine Goemans (1971) won onlangs de Dioraphte Jeugdliteratuurprijs voor haar tweede roman Glijvlucht (De Geus). Net als in haar eerste roman Ziekzoekers weet ze een veelheid aan grote thema’s in een klein Hollands polderlandschap te situeren. Een jongen probeert zijn moeder die ontwikkelingswerker is, in Nederland te houden; op de achtergrond speelt de strijd om de polderbaan bij Schiphol en een historische lijn. Aanleidingen voor een gedachtewisseling over het landschap en wat dat met je doet, en over Goemans’ inspiratiebronnen zoals het werk van Annie Proulx.

Letteren &cetera vindt plaats op vrijdag 22 juni 2012, 17:00-18:30 in Spui25. Toegang is gratis. Wel dient u zich vooraf in te schrijven.


Bookmark and Share


Servetten halfstok

E.N. Perquin € 14,50

Namens de ander

E.N. Perquin € 14,50

Celinspecties

Ester Naomi Perquin € 14,50

Meester in de hygiene

Anton Valens € 17,50

Vis

Anton Valens € 15,00

Het boek Ont

Anton Valens € 19,95

Glijvlucht

Anne-Gine Goemans € 9,90

Ziekzoekers

A-G. Goemans € 15,00

Stoner

John Williams € 12,95

Jongens zijn t

Angela Crott € 17,99