Agenda: Stand van de Wetenschap. Leermeester en gezel over kunstgeschiedenis (Spui25)
In ‘Stand van de Wetenschap' presenteren duo's van UvA-wetenschappers samen de stand van zaken op hun vakgebied. Twee wetenschappers die hun vakgebied delen en een generatie schelen, houden ieder een minicollege en gaan vervolgens in gesprek over hun discipline. Hoe heeft die zich de afgelopen decennia ontwikkeld? Hoe verschillen de onderzoeksmethodieken? Wat zijn de baanbrekende ontdekkingen, wat de vernieuwende inzichten?
In de eerste aflevering gaan Henk van Os en Machtelt Israëls in op recent onderzoek van het Borgosansepolcro altaarstuk van Sassetta.
Henk van Os is Universiteitshoogleraar Kunst en Samenleving aan de Universiteit van Amsterdam. Eerder was Van Os onder meer directeur van het Rijksmuseum. Ook is hij bekend van diverse tv-programma's over kunst. Van Os geeft regelmatig gastcolleges aan buitenlandse universiteiten.
Machtelt Israëls is gastonderzoeker aan de Universiteit van Amsterdam en verbonden aan Villa I Tatti, the Harvard University Center for Italian Renaissance Studies in Florence, waar zij samen met Carl Brandon Strehlke de catalogus van de schilderijen in de Berenson Collectie maakt. Haar proefschrift gaat over één van de belangrijkste altaarstukken van Sassetta, waarover Van Os zijn eerste artikel schreef. Machtelt Israëls gaf, in opdracht van Villa I Tatti, leiding aan een omvangrijk onderzoek van een groep van dertig wetenschappers over Sassetta's altaarstuk voor de kerk van San Francesco in Borgo San Sepolcro, het grootste Italiaanse altaarstuk van de vijftiende eeuw. Zij redigeerde de monumentale publicatie van dit onderzoek, verschenen in 2009. Henk van Os, die eerder over dit altaarstuk had gepubliceerd, schreef voor dit boek een essay over de geschiedenis van de reconstructies van altaarstukken.
Deze avond vindt plaats op maandag 26 april 2010, 20:00 - 22:00 uur in Spui25. Toegang is gratis. U dient zich wel van tevoren in te schrijven.
Boeken van de dag
Agenda
- 21 mei: Inside the U.S. Presidential Election: A Discussion with POLITICO editor David Mark (JAI)
- 21 mei: Stand van de Wetenschap: Frans “Un état de la question” (Spui25)
- 22 mei: Perpetualezing Maarten Asscher over Canetti (Haarlem)
- 22 mei: Het theater Pim Fortuyn (Spui25)
- 23 mei: Debat: De zin en onzin van terroristische dreiging en aanslagen (Spui25
- 23 mei: Granta presenteert: Granta 119 met Adam Foulds (Spui25)
- 24 mei: Wees goed voor je ziel (Spui25)
- 30 mei: Vertalersgeluk: drie vertalers en Gerbrand Bakker (Haarlem)
- 30 mei: Boekpresentatie en debat Ferdinand Domela Nieuwenhuis: een romantische revolutionair (Spui25)
- 31 mei: Debat: Historicus en maatschappij (Spui25)




