Athenaeum Boekhandel
Elke dag boekenactualiteit: recensies, nieuws, filmpjes en boeken bestellen

Agenda: Verwende prinsesjes (Spui25)



Bookmark and Share

28 oktober 2010

Elma Drayer ontrafelt in Verwende prinsesjes een aantal sprookjes waarin Nederlandse vrouwen collectief geloven. Jonge meisjes gaan massaal gebukt onder de ‘seksualisering van de samenleving'. Werkende moeders hebben het héél erg zwaar. Crèches zijn slecht voor de kinderziel. Islamitische hoofddoekjes moet je zien als onschuldige lapjes stof. Emancipatie betekent vooral ‘keuzevrijheid'. En vrouwen zijn eigenlijk verfijndere wezens: als vrouwen het voor het zeggen hadden gehad, dan was de kredietcrisis nooit uitgebroken.

Over deze en andere stellingen disscussieert Elma Drayer op 28 oktober met Jolande Withuis (sociologe, verbonden aan het NIOD) en Andreas Kinneging (hoogleraar rechtsfilosofie aan de Universiteit Leiden), onder leiding van Lodewijk Dros, is chef van het opiniekatern Letter & Geest van dagblad Trouw.

Elma Drayer is als columnist verbonden aan Trouw en aan Vrij Nederland. Daarnaast maakt ze sinds 2005 deel uit van de redactie die het Verzameld werk bezorgt van Karel van het Reve.

Jolande Withuis is als sociologe verbonden aan het NIOD, en publiceert regelmatig opiniërende artikelen voor NRC Handelsblad en de Volkskrant. Zij schreef onder andere De vrouw als mens, en het bekroonde Weest manlijk, zijt sterk, een biografie van Pim Boellaard.

Andreas Kinneging is hoogleraar rechtsfilosofie aan de Universiteit Leiden.

Lodewijk Dros is chef van het opiniekatern Letter & Geest van dagblad Trouw.

Verwende prinsesjes met Elma Drayer, Jolande Withuis, Andreas Kinneging en Lodewijk Dros vindt plaats op donderdag 28 oktober 2010, 20:00 - 22:00 uur in Spui25. Toegang is gratis. U dient zich wel van tevoren in te schrijven.



Gerelateerde artikelen