Athenaeum Boekhandel
Elke dag boekenactualiteit: recensies, nieuws, filmpjes en boeken bestellen

Agenda: Tegen het eurocentrisme van de filosofie (Spui25)



Bookmark and Share

7 april 2010

De academische filosofie in Nederland is gebaseerd op de gedachte dat ‘echte' filosofie per definitie westers is. Betekent dat er in China, India en elders geen volwaardig denkwerk is verricht? Of is dat slechts een etnocentrisch vooroordeel? In de geglobaliseerde wereld van de 21ste eeuw krijgen die vragen een hernieuwde actualiteitswaarde.

Ter gelegenheid van het verschijnen van de bundel Wereldfilosofie. Wijsgerig denken in verschillende culturen zullen enkele vooraanstaande Nederlandse denkers over deze vragen met elkaar in debat gaan.

Sprekers zijn Hans van Rappard en Michiel Leezenberg (eindredactie van Wereldfilosofie), Sjoerd de Jong en Heinz Kimmerle. Na een korte inleiding door van Rappard volgen korte statements van de andere panelleden, gevolgd door een discussie onderling en met de zaal.

Hans van Rappard is emeritus hoogleraar Geschiedenis van de psychologie aan de Vrije Universiteit. Hij is voormalig bestuurslid van Filosofie Oost-West. Onlangs publiceerde hij Walking two roads.

Sjoerd de Jong is adjunct-hoofdredacteur van NRC Handelsblad. Recentelijk verscheen van zijn hand Een wereld van verschil.

Heinz Kimmerle is emeritus hoogleraar filosofie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hij publiceerde diverse boeken en artikelen op het gebied van de interculturele wijsbegeerte.

Michiel Leezenberg is als filosoof verbonden aan de Universiteit van Amsterdam. Hij publiceerde onder meer Islamitische filosofie en Rede en religie.

Deze activiteit vindt plaats op woensdag 7 april 2010, 20:00 - 22:00 uur in Spui25. Toegang is gratis. U dient zich wel van tevoren in te schrijven.