Athenaeum Boekhandel
Elke dag boekenactualiteit: recensies, nieuws, filmpjes en boeken bestellen

Nieuws: De beste film- en kookboeken van 2009 RSS



Bookmark and Share

21 december 2009

De 2009-lijstjes: ze kwamen al van verschillende bronnen langs in onze rubriek Ondertussen online. Nu is het de beurt aan de boekverkopers van Athenaeum Boekhandel. Wat zijn de beste boeken van 2009? In deze elfde aflevering de beste film- en kookboeken van 2009, met als nummers één: Paul Ruven en Marian Batavier, Rijk worden door 1 zin, en Laura Emmelkamp en Scato van Opstall, Keet Smakelijk.

Kookboeken

  • Laura Emmelkamp en Scato van Opstall, Keet Smakelijk. 77 vrolijke recepten en een pond gezond verstand. Vrolijk, aantrekkelijk, origineel én smakelijk, maar niet onbruikbaar: dit kinderkookboek heeft alles. (Zie ook onze recensie.)
  • Heston Blumenthal, The Fat Duck Cookbook
  • Stuart Brown, Mma Ramotswe's Cookbook
  • COCO. 100 Emerging Culinary Stars Chosen by 10 of the World's Greatest Chefs
  • Yolanda van der Jagt, Hollandse Kramen. Het kookboek van de markt
  • Ginette Mathiot, I Know How to Cook. The bible of traditional French home cooking
  • C. de Pascale, Kookstudio / Thais
  • Sarah Raven, Vers uit de tuin
  • De zilveren lepel. Pasta

Filmboeken

  • Paul Ruven en Marian Batavier, Rijk worden door 1 zin. Het gouden filmidee. Het is ieders droom: stinkendrijk worden met een Hollywoodidee. Op uiterst komische wijze leggen Ruven en Batavier uit hoe het werkt. Zo is de succesvolle formule, de logline van een film, altijd een combinatie van titel, genre, hoofdpersoon, tegenstander, tijd/arena, als in 'Alien (titel) is een monsterfilm (genre) waarin de crew van een ruimteschip (hoofdpersoon) een monster (tegenstander) moet verslaan in de ruimte (tijd/arena)'. Kom maar op met die miljoenen.
  • Jonathan Bignell e.a., Close-up 3
  • Kathleen Collins, Watching What We Eat
  • Andy Glynne, Documentaries and how to Make Them
  • Greg Olson, David Lynch. Beautiful Dark
  • Michael Palin, Halfway to Hollywood
  • Isabella Rossellini, Green Porno
  • Hans Schoots, Bert Haanstra. Filmer van Nederland
  • Mikael Timm, Ingmar Bergman. De lust en de demonen
  • Paul Young, Paul Duncan, Art Cinema

Reacties



Om een reactie te kunnen plaatsen dient u ingelogd te zijn.

Gerelateerde artikelen

Boeken van de dag