Athenaeum Boekhandel
Elke dag boekenactualiteit: recensies, nieuws, filmpjes en boeken bestellen

Nieuws: Boeken in de kranten en tijdschriften, de week van 2 september RSS



Bookmark and Share

4 september 2009

In de kranten en tijdschriften van de week van 2 september: nog wat naweeën Rosenboom en Van 't Hart, heel veel Pamuk (groot stuk in VN en special in De Groene Amsterdammer, interviews in de Volkskrant en NRC Handelsblad), Houellebecq en Lévy, Van Oorschot en Vasalis, de Grote Geschiedenisprijs, Žižek en Barbara Stok.

Trouw - logo bij links naar recensies

Peter van Nuijsenburg leest Philpp Blom ('Het boek (voortreffelijk vertaald) is een panorama van een periode die wegens de verschrikkingen die komen zouden maar al te vaak en al te graag is bekeken door de roze bril van de nostalgie. Voor de mensen uit die tijd waren het net zo vaak jaren van grote onzekerheden en, vooral, angst.'), Beatrice de Graaf leest nieuwe Duitse generatieromans ('We zijn gedoemd om het gepruts van onze ouders en grootouders te herhalen. Erg opbeurend is dat niet. Maar het levert wel intrigerende romans op.'), Brigitte Adriaensen leest Brandend geld ('Geweld is hier gratuit, excessief, en af en toe zelfs grappig. En toch is deze luchtigheid in zekere zin schijn. Het boek houdt immers ook een niet mis te verstane aanklacht in.'), Ger Leppers leest Houellebecq-Lévy ('"Zouteloos" en "klagerig" is dit boek allerminst. Integendeel: twee publieke figuren dwingen elkaar, met een aangename hoffelijkheid, dieper in hun ziel te kijken en beweegredenen bloot te leggen die tot nu toe onder de oppervlakte waren gebleven.') en Liesbeth Noordegraaf-Eelens komt aan het woord over Op naar de volgende crisis! ('We zijn in ons boek erg kritisch over de economische wetenschap die niet in staat is geweest deze kredietcrisis te voorspellen – slechts een enkeling heeft ‘m zien aankomen. Daarmee neem ik m'n eigen vak onder vuur.').

Bestel Philipp Blom, De duizelingwekkende jaren. Europa 1900-1914. € 34,90 (recensie)
Bestel Philipp Blom, The Vertigo Years. Change and Culture in the West 1900-1914. € 36,85
Bestel Amelie Fried, Schoenenpaleis Pallas. Hoe mijn familie zich tegen de nazi’s verzette. € 19,90 (recensie)
Bestel Jenny Erpenbeck, Huishouden. € 17,90
Bestel Jenny Erpenbeck, Heimsuchung. € 22,80
Bestel Thomas von Steinaecker, Wallner begint te vliegen. € 19,50
Bestel Peter Terrin, De bewaker . € 19,95
Bestel Lieneke Dijkzeul, De geur van regen. € 19,95
Bestel Ricardo Piglia, Brandend geld. € 16,95 (recensie)
Bestel Michel Houellebecq en Bernard-Henri Lévy, Ennemis publics. € 24,40 (recensie)
Bestel Michel Houellebecq en Bernard-Henri Lévy, Publieke vijanden. € 22,50

Bestel Olav Velthuis & Liesbeth Noordegraaf-Eelens, Op naar de volgende crisis! Over het verleidend vermogen van de financiële markt. € 14,95 (interview)

De boekrecensies van Trouw verschijnen elke zaterdag in Letter en Geest, en zijn voor abonnees te raadplegen op trouw.nl. Het grootste deel ervan is vrij toegankelijk via trouw.nl/cultuur/boeken. Trouw is te koop bij het Nieuwscentrum.

NRC Handelsblad - logo bij links naar recensies

Marcel Möring ziet de opkomst van het e-book geen verandering brengen in de benarde positie van de auteur, en roept op tot een revolutie: auteurs moeten hun eigen boeken als e-books gaan verkopen. Guus Middag laat zich meeslepen door Van Oorschot en Vasalis ('Het is adembenemend om te zien hoe recht Vasalis en Van Oorschot elkaar dan in de ogen blijven kijken, "onverschrokken & rechtstreeks, zoals onze verhouding altijd is geweest."'), Margot Dijkgraaf interviewt Pamuk ('Je kunt dit boek lezen als een liefdesverhaal, maar ook als de geschiedenis van een museum. Ik houd van die kleine, vergeten, lege musea, waar het parket kraak, de museumbewaker zit te slapen, waar je het rumoer van de stad op de achtergrond hoort.'), Jan Blokker leest de heruitgave van Onze vestiging in Atjeh ('in al z'n ondoordringbaarheid een fascinerend onboek'), Arjen Fortuin leest Rosenboom ('Zoete mond is een tragedie die bestaat uit een aaneenschakeling van komische momenten. Of momenten die komisch hadden kunnen zijn, want de vergeefsheid waarvan de roman doortrokken is, maakt dat aan het eind van de rit een intens gevoel van mistroostigheid zich van je meester maakt.'), Toef Jaeger kan zich niet laten overtuigen door de nieuwe Monica Ali en Michel Krielaars leest Klemperer, 'een ongekend inkijkje in het dagelijks leven van een door de nazi's vervolgde Jood'. De beste boeken van week 36 zijn M. Vasalis & Geert van Oorschot, Briefwisseling 1951-1987, Thomas Rosenboom, Zoete mond, Haruki Murakami, Blinde wilg, slapende vrouw en Victor Klemperer, Curriculum vitae. Herinneringen 1881-1918. In het midden van het katern was ook een vooruitblik op het boekennajaarsseizoen opgenomen - Nederlandse fictie is verwerkt, de rest volgt.

Bestel M. Vasalis & Geert van Oorschot, Briefwisseling 1951-1987. € 35,-
Bestel Orhan Pamuk, Het museum van de onschuld. € 18,95
Bestel Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi. € 14,10
Bestel Friso Wielenga, Nederland in de twintigste eeuw. € 29,50
Bestel Ellen N. La Motte, Het kielzog van de oorlog. € 17,-
Bestel Richard Overy, 1939. Countdown to War. € 20,70
Bestel Richard Overy, 1939. De zes dagen voor het uitbreken van de oorlog. € 14,90
Bestel G.F.W. Borel, Onze vestiging in Atjeh. € 39,90
Bestel Peter Buchanan e.a., Soeters Van Eldonk architecten, 1995-2009. Dialoog met mensen en plekken. € 54,50
Bestel Robbert Welagen, Verre vrienden. € 17,50
Gideon Samson, Ziek (jeugdboek)
Bestel Thomas Rosenboom, Zoete mond. € 22,50
Bestel Haruki Murakami, Blinde wilg, slapende vrouw. € 19,95
Bestel Philipp Meyer, Roest. € 19,90
Bestel Philipp Meyer, American Rust. € 25,99
Bestel Majgull Axelsson, Winterzusters. € 24,90
Bestel Caro Ramsay, Zingen voor de doden. € 19,95
Bestel Monica Ali, In de keuken. € 24,95
Bestel Hilary Mantel, Wolf Hall. € 16,25
Bestel Victor Klemperer, Curriculum vitae. Herinneringen 1881-1918. € 49,50

Boeken op komst (prijzen en verschijningsdata onder voorbehoud)

Nederlandse fictie

Bestel Armando, Eindelijk. € 16,90, Uitgeverij Augustus. September.
Bestel Armando, Eindelijk. € 20,-, Uitgeverij Augustus. September.
Bestel Ton Anbeek, Vast. € 18,50, Uitgeverij Podium. September.
Bestel Sevtap Baycili, Stomme Sjors. € 16,95, Uitgeverij Prometheus. September.
Bestel Abdelkader Benali, De Nederlandse kinderliteratuur in 100 en enige verhalen. € 19,95, Uitgeverij Prometheus. Oktober. Bloemlezing.
Bestel Bernlef, De tweede ruimte. Over poëzie. € 18,95, Uitgeverij Querido. Januari.
Bestel Oscar van den Boogaard, Meer dan een minnaar. € 18,90, Uitgeverij De Bezige Bij. Januari.
Bestel Graa Boomsma, Achttien. € 16,50, Uitgeverij Nieuw Amsterdam. Januari.
Bestel F. Bordewijk, Bint. € 17,50, Uitgeverij Nijgh & Van Ditmar. September.
Bestel Hafid Bouazza en Gerrit Komrij, Nu ben ik boos, ik omhels je. € 18,95, Uitgeverij Prometheus. Oktober.
Bestel Conny Braam, De handelsreiziger van de Nederlandsche Cocaïne Fabriek. € 19,90, Uitgeverij Nieuw Amsterdam. Oktober.
Bestel Desanne van Brederode, Door mijn schuld. € 22,95, Uitgeverij Querido. Oktober.
Bestel Jan Brokken, Zeedrift. € 19,90, Uitgeverij Atlas. Oktober.
Bestel Herman Brusselmans, Kaloemmerkes in de zep. € 17,95, Uitgeverij Prometheus. Oktober.
Bestel Bart Chabot, Scheveningse wolken. € 14,90, Uitgeverij De Bezige Bij. Verschenen
Bestel Saskia de Coster, Vallen, opstaan en weggaan. € 18,95, Uitgeverij Prometheus. Oktober.
Bestel Jessica Durlacher, De zoon. € 19,90, Uitgeverij De Bezige Bij. Januari.
Bestel Elke Geurts, Lastmens. € 16,50, Uitgeverij Nieuw Amsterdam. Januari.
Bestel Renske de Greef, En je ziet nog eens wat. € 15,-, Uitgeverij Meulenhoff. Oktober.
Bestel Sanneke van Hassel, Nest. € 16,90, Uitgeverij De Bezige Bij. Januari.
Bestel A. F. Th. van der Heijden, De ochtendgave. Oorlog en vrede in Nijmegen. € 22,95, Uitgeverij Querido. Januari.
Bestel D. Hooijer, Catwalk. € 16,50, Uitgeverij G. A. van Oorschot. November.
Bestel Tom Lanoye, Sprakeloos. € 19,95, Uitgeverij Prometheus. Oktober.
Bestel Menno Lievers, De val van Hippocrates. € 19,90, Uitgeverij De Bezige Bij. Oktober.
Bestel Josine Marbus, De opvolger. € 18,50, Uitgeverij Nieuw Amsterdam. September.
Bestel Dick Matena en Marten Toonder, Wat jij, jonge vriend. Brieven 1979-1991. € 18,90, Uitgeverij De Bezige Bij. Oktober.
Bestel Vonne van der Meer, December. € 16,95, Uitgeverij Contact. Oktober.
Bestel Doeschka Meijsing, Een cadeautje hoort erbij. € 17,50, Uitgeverij Querido. November.
Bestel Edzard Mik, Goede tijden. € 18,90, Uitgeverij De Bezige Bij. Oktober.
Bestel Marcel Möring, Louteringsberg. € 19,90, Uitgeverij De Bezige Bij. November.
Bestel Charlotte Mutsaers, Paraat met pen en penseel. € 25,-, Uitgeverij De Bezige Bij. September.
Bestel Leonard Nolens, Dagboek van een dichter 1979-2007. € 39,95, Uitgeverij Querido. September.
Bestel Nelleke Noordervliet, Zonder noorden komt niemand thuis. € 19,90, Uitgeverij Augustus. November.
Bestel Cees Nooteboom, Berlijn 1989-2009. € 19,90, Uitgeverij De Bezige Bij. September.
Bestel Christine Otten, In wonderland. € 19,90, Uitgeverij Atlas. Januari.
Bestel Willem Jan Otten, Onze lieve vrouwe van de schemering. € 18,50, Uitgeverij G. A. van Oorschot. Oktober.
Bestel Rascha Peper, Zwartwaterkoorts. € 17,50, Uitgeverij Nieuw Amsterdam. Oktober.
Bestel Karel van het Reve, Misdaad in Goelenkamp. € 6,50, Uitgeverij G. A. van Oorschot. November.
Bestel Karel van het Reve, Verzameld werk deel 3. € 45,-, Uitgeverij G. A. van Oorschot. November.
Bestel Karel van het Reve, Verzameld werk deel 4. € 45,-, Uitgeverij G. A. van Oorschot. November.
Bestel Philibert Schogt, Beste reiziger. € 16,50, Uitgeverij De Arbeiderspers. Oktober.
Bestel Elmer Schönberger, Vuursteens vleugels. € 19,95, Uitgeverij Meulenhoff. November.
Bestel Allard Schröder, Wenst. € 18,90, Uitgeverij De Bezige Bij. Oktober.
Bestel Nicolette Smabers, De man van gas en licht. € 17,50, Uitgeverij De Bezige Bij. Oktober.
Bestel P. F. Thomése, Greatest Hits. € 16,95, Uitgeverij Contact. Oktober.
Bestel Willem van Toorn, De geur van gedroogde appels. € 19,95, Uitgeverij Querido. November.
Bestel Franca Treur, Dorsvloer vol confetti. € 17,95, Uitgeverij Prometheus. Oktober.
Bestel Sana Valiulina, Honderd jaar gezelligheid. € 17,95, Uitgeverij Prometheus. Januari.
Bestel Annelies Verbeke, Vissen redden. € 18,90, Uitgeverij De Geus. Oktober.
Bestel Peter Verhelst, Huis van de Aanrakingen. € 17,95, Uitgeverij Prometheus. Januari.
Hans Vervoort, Het bedrijf. Confrontatie. € 19,95, Uitgeverij Nijgh & Van Ditmar. Januari.
Bestel Arjan Visser, Paganinipark. € 17,95, Uitgeverij De Arbeiderspers. Oktober.
Bestel Simone van der Vlugt, Dochter van Holland. € 18,95, Uitgeverij Anthos. November.
Bestel Hans Warren, Geheim dagboek 1998-2000. € 24,95, Uitgeverij Prometheus. September. (het laatste deel)
Bestel Pieter Waterdrinker, De dood van Mila Burger. € 19,95, Uitgeverij De Arbeiderspers. Januari.
Bestel Christiaan Weijts, De etaleur. € 15,-, Uitgeverij De Arbeiderspers. Oktober.
Bestel Koos van Zomeren, Die stad, dat jaar. € 19,95, Uitgeverij De Arbeiderspers. Oktober.

De boekrecensies van NRC Handelsblad verschijnen elke vrijdag in Boeken, en zijn voor abonnees te raadplegen op nrc.nl. Een selectie ervan is vrij toegankelijk via nrcboeken.nl. NRC Handelsblad is te koop bij het Nieuwscentrum.

de Volkskrant - logo bij links recensies

De shortlist van de Grote Geschiedenisprijs is bekend: Cees Fasseur, Juliana en Bernhard, Luc Panhuysen, Rampjaar 1672, Wilfried Uitterhoeve, Cornelis Kraijenhoff (1758-1840), Marja Vuijsje, Joke Smit en Jolande Withuis, Weest manlijk, zijt sterk. Anet Bleich leest de boeken en ziet een verlangen naar heldendom terugkeren. Merel Bem introduceert The Sartorialist ('een boek over mode én een boek over fotografie'), Ariejan Korteweg ontdekt 'iets van de variabelen en constanten in Murakami's werk, zoals de fascinatie voor details, de onderkoelde humor en de keuze van de hoofpersonen', Wim Bossema interviewt Orhan Pamuk ('"Je kunt dat toch niet zo beschrijven als je het niet een beetje hebt doorgemaakt." Daar zit wel iets van waarheid in, maar het is juist de kunst van de schrijver je in te leven in dingen die je niet zelf hebt meegemaakt.'), Arjan Peters leest Van Oorschot en Vasalis, een briefwisseling 'onder voltage' ('De uitgever die doet of hij over koetjes en kalfjes praat, moet intussen laveren tussen schroom en ongeduld: tact is geboden, en juist die faculteit was bij de complexe Geert van Oorschot niet altijd even verfijnd afgesteld.'), Aleid Truijens leest Afri ('De gewelddadige, verongelijkte jongen; de twee goedwillende dienders die beteuterd kijken naar hun vernielde wijk, en verzuchten dat alles anders moet. Dit tafereel vat alle wanhoop, door Chorus huiveringwekkend voelbaar gemaakt, pregnant samen.'), en Gert J. Peelen bespreekt Karen Armstrong ('Maar, aldus Armstrong, in het op één lijn stellen van fundamentalisme en religie in welke vorm dan ook, bewijzen zij [Richard Dawkins, Sam Harris, Christopher Hitchens] hun eigen oppervlakkigheid en gemakzucht, en bezondigen zij zich aan dezelfde fundamentalistische eendimensionaliteit die zij zeggen te bestrijden.').

Bestel Cees Fasseur, Juliana & Bernhard. Het verhaal van een huwelijk. De jaren 1936-1956. € 27,50
Bestel Luc Panhuysen, Rampjaar 1672. Hoe de Republiek aan de ondergang ontsnapte. € 39,90
Bestel Wilfried Uitterhoeve, Cornelis Kraijenhoff (1758-1840). Een loopbaan onder vijf regeervormen. € 29,95
Bestel Marja Vuijsje, Joke Smit. Biografie van een feministe. € 24,95
Bestel Jolande Withuis, Weest manlijk, zijt sterk. Pim Boellaard (1903-2001), het leven van een verzetsheld. € 29,90
Bestel Charlotte Dumas Paradis. € 27,50
Bestel Scott Schuman, The Sartorialist. € 26,-
Bestel Haruki Murakami, Blinde wilg, slapende vrouw. € 19,95
Bestel Orhan Pamuk, Het museum van de onschuld. € 18,95
Bestel Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi. € 14,10
Bestel Leon Verdonschot, Denvis. Een rockroman. € 14,90
Bestel M. Vasalis & Geert van Oorschot, Briefwisseling 1951-1987. € 35,-
Bestel Wilbur Smith, Het lot van de jager. € 19,85
Bestel Huib Hielkema, Burenoverlast. € 35,-
Bestel Jutta Chorus, Afri. Leven in een migrantenwijk. € 22,50
Bestel Nicoline van der Sijs, Yankees, cookies en dollars. De invloed van het Nederlands op Noord-Amerikaanse talen. € 34,50
Bestel Tjalie Robinson, Schrijven met je vuisten. Brieven van . € 35,-
Bestel Karen Armstrong, The Case for God. What Religion Really Means. € 26,99
Bestel Karen Armstrong, De kwestie God. € 22,50
Bestel Federico García Lorca, Verzamelde gedichten. € 39,95
Bestel Josh Neufeld, New Orleans After The Deluge. € 23,95
Janneke Schotveld, Hotel kindervreugd (jeugdboek)
Andy Stanton, Je bent een slecht mens, Meneer Gum (jeugdboek)

De boekrecensies van de Volkskrant verschijnen elke vrijdag in Kunst en boeken, en zijn voor abonnees te raadplegen op volkskrant.nl. Een selectie ervan is vrij toegankelijk via de site. De Volkskrant is te koop bij het Nieuwscentrum.

De Groene Amsterdammer - logo bij links recensies

Andrew Keen herhaalt dat 'gratis' op internet slecht is voor de economie en de kunst, Marja Pruis vindt Thomas Rosenbooms nieuwste niet perfect, Piet Gerbrandy schrijft een essay over poëzie (en kritiek) ('Geschreven en gepubliceerde poëzie laat het uiteindelijk aan de lezer over om de aanknopingspunten te vinden die helpen een eigen voorstelling op te bouwen, waarin die lezer zelf op z'n minst een bijrol vertolkt. Heel soms kan de criticus daaraan, als souffleur of tourneur de pages, een bescheiden bijdrage leveren.'), en dan: Pamuk. Naar aanleiding van zijn nieuwe roman bespreekt Cyrille Offermans het oeuvre dat nu verrijkt is met Het museum van de onschuld ('een van de allergrootste auteurs van deze tijd'), Erdal Balci beziet hem als Turkse schrijver, en Joost de Vries herneemt Sneeuw ('Pamuk weet van politiek literatuur te maken, en daarmee uit het abstracte, ideologische te trekken, de wereld van de echte mensen in.'). Verder een vooruitblik van de critici van De Groene, legt Kees 't Hart uit waarom hij stopt als recensent (mooi stuk over 3920 uren recensies maken, 4 uitgangspunten en één regel: 'er bestaat alleen een kwalitatief verschil tussen romans'), en interviewt Jan Stevens Laurence Rees, Achter gesloten deuren. De geheime afspraken tussen Stalin, de nazi's en het westen ('Stalin had die aura van stille, immense macht rond zich hangen. En hij was duidelijk niet gek').

Bestel Andrew Keen, The Cult of the Amateur. € 14,99
Bestel Andrew Keen, De @-cultuur. € 19,90
Bestel Thomas Rosenboom, Zoete mond. € 22,50
Bestel Orhan Pamuk, Het museum van de onschuld. € 18,95
Bestel Orhan Pamuk, Masumiyet Müzesi. € 14,10
Bestel Orhan Pamuk, Sneeuw. € 12,50
Bestel Orhan Pamuk, Kar. € 15,25
Bestel Laurence Rees, Achter gesloten deuren. De geheime afspraken tussen Stalin, de nazi's en het westen. € 29,95
Bestel Laurence Rees, World War Two. Behind Closed Doors - Stalin, The Nazis And The West. € 13,95

Vooruitblik

Bestel H.M. Enzensberger, De voordelen van het ongemak. De beste essays. € 22,50
Bestel Tacitus, Historiën. 29,95
Bestel Kant, Kritiek van het oordeelsvermogen. € 52,90
Bestel Mariëtte Wolfs, Het geheim van De Telegraaf. € 39,90
Bestel Rob van der Laarse, Arcadiërs van de republiek. Adel, hof en buitenplaats in Nederland 1500-1800. € 59,95
Bestel Adam Zamoyski, Chopin. Met CD, € 35,00
Bestel Annejet van der Zijl, Bernhard. De jonge jaren. € 27,95
Bestel D.J. Goldhagen, Hitlers gewillige beulen. € 17,50
Bestel Elmar Kuiper, Hechtzwaluwen. € 17,90
Bestel Eva Gerlach, Het gedicht gebeurt nu. 1979-2009. € 25,00
Bestel Seamus Heaney, Regio en ring. Gedichten. € 17,95
Benny Lindelauf, De hemel van Heivisj (jeugdboek)
Bestel Marcel Möring, Louteringsberg. € 19,90
Bestel Paul Bogaert, De Slalom soft. € 19,95
Bestel Nop Maas, Gerard Reve. Deel I: de vroege jaren (1923-1962). € 49,90
Bestel Gé Vaartjes, Rebel en dame. Biografie van Top Naeff. € 34,90
Bestel Sana Valiulina, Honderd jaar gezelligheid. € 17,95
Bestel Jessica Durlacher, De zoon. € 19,90
Bestel Christine Otten, In wonderland. € 19,90
Bestel Désanne van Brederode, Door mijn schuld. € 22,95
Bestel Jonathan Safran Foer, Dieren eten. € 19,95
Bestel Jonathan Safran Foer, Eating Animals. € 20,70
Bestel Generosity. An Enhancement. € 21,30

Bestel Richard Powers, Gen voor geluk. € 34,95

De Groene Amsterdammer verschijnt elke donderdag, recensies zijn voor abonnees te raadplegen op groene.nl. De Groene Amsterdammer is te koop bij het Nieuwscentrum.

Het Parool - logo bij links naar recensies

Arie Storm is wél enthousiast over de nieuwe Maarten 't Hart ('Verlovingstijd zit technisch beschouwd knap in elkaar, dat mag ook wel eens worden gezegd. 't Hart gaat zelfverzekerd met zijn idiosyncratische verhaalstof om; de door hem geschapen wereld houdt hij machtig in bedwang in de holte van zijn hand.'), Guus Luijters wil met Mary Beard in de hand naar Pompeii, Alle Lansu is teleurgesteld in de nieuwe Márai-vertaling, Dirk-Jan Arensman weet nog iets positiefs te zeggen over de nieuwe Nick Cave ('The death of Bunny Munro [is] eigenlijk een behoorlijk geslaagde literaire pulproman. Eentje waar niet alléén de fans van Caves muziek van zullen genieten.'), Karin Overmars is uiterst enthousiast over de nieuwe Peter Terrin ('... deze roman heeft ongelooflijk veel te bieden, in de eerste plaats een briljant verteld verhaal. Veel leuker dan in De bewaker wordt het niet.') en Hans Renders leest Houellebecq en Lévy ('Houellebecq is een schrijver die zich geen knollen voor citroenen laat verkopen, en Lévy is de eeuwige ijdeltuit die veel baat heeft bij het redden van de wereld. Dankzij deze tegenstelling is dit een prachtig brievenboek geworden.').

Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Gebonden, € 22,95 ( recensie)
Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Paperback, € 19,95
Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Ingesproken door Jeroen Willems, met een nawoord van de auteur. Luisterboek, € 29,95
Bestel Mary Beard, Pompeii. Het dagelijks leven in een Romeinse stad. € 29,95
Bestel Mary Beard, Pompeii. The Life of a Roman Town. € 40,95
Bestel Sándor Márai, De meeuw. € 18,90
Bestel Peter Terrin, De bewaker . € 19,95 ( recensie)
Bestel Nick Cave, The Death of Bunny Munro. € 19,95 ( recensie)
Bestel Nick Cave, De dood van Bunny Munro. € 19,95
Bestel Michel Houellebecq en Bernard-Henri Lévy, Ennemis publics. € 24,40
Bestel Michel Houellebecq en Bernard-Henri Lévy, Publieke vijanden. € 22,50

De boekrecensies van Het Parool verschijnen elke woensdag in PS. Een selectie ervan is vrij toegankelijk via parool.nl. Het Parool is te koop bij het Nieuwscentrum.

Vrij Nederland - logo bij links recensies

De vijf leefregels van Stripschapsprijswinnaar Barbara Stok (regel 1: 'Wees aardig tegen slakjes'), Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling over haar boek ('Volgens mij snappen lezers heel goed dat er uiteraard fouten worden gemaakt. Hulporganisaties werken in de moeilijkst denkbare gebieden, mensen staan onder hoge druk, zijn actief in culturen die ver van de onze afstaan. Natuurlijk gaan er dan dingen mis.'), Rudie Kagie interviewt Peter Singer, die 'geleidelijk van een dromer in een moralist [is] veranderd'. In de Republiek der Letteren: Orhan Pamuk (Jeroen Vullings: 'de grootste zeggingskracht heeft Pamuks meesterwerk wat mij betreft in het schrijnend oproepen van een voorbije samenleving die ons meer na stond dan we beseften'), Maarten 't Hart ('Ik heb ook niet zo'n grote behoefte aan waardering van buiten. En dan: beklijft er überhaupt iets in de Nederlandse literatuur?'), Slavoj Žižek (Carel Peeters is kritisch: 'denkt alleen in grote en absolutistische termen'), en kortere recensies van Amsterdam in 1597, De poppenspeler en de duivelin, en Het einde van de psychotherapie. Peeters' column gaat over The Company They Kept. Writers on Unforgettable Friendships.

Bestel Barbara Stok, Dan maak je maar zin. € 14,90
Bestel Tineke Ceelen, Hier en daar een crisis. € 18,95 (een voorproef uit haar boek verschijnt in de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 september op Athenaeum.nl)
Bestel Peter Singer, The Life You Can Save. Acting Now to End World Poverty. € 16,95
Bestel Peter Singer, Het kan wel! Armoede hoeft niet. € 18,90
Bestel Orhan Pamuk, Het museum van de onschuld. € 18,95
Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Gebonden, € 22,95
Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Paperback, € 19,95
Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Ingesproken door Jeroen Willems, met een nawoord van de auteur. Luisterboek, € 29,95
Bestel Slavoj Zižek, Violence . € 16,65
Bestel Slavoj Zižek, Geweld. € 23,95
Bestel Gabri van Tussenbroek, Amsterdam in 1597. Kroniek van een cruciaal jaar. € 24,90
Bestel Johan de Boose, De poppenspeler en de duivelin. € 19,95
Bestel Paul Verhaeghe, Het einde van de psychotherapie. € 19,90
Bestel Robert B. Silvers, Barbara Epstein, The Company They Kept. Writers on Unforgettable Friendships. € 25,30

Vrij Nederland verschijnt elke woensdag, een selectie van de recensies is op vn.nl raadpleegbaar. Vrij Nederland is te koop bij het Nieuwscentrum.

HP|De Tijd - logo bij links recensies

Bestel Thomas Rosenboom, Zoete mond. € 22,50
Bestel Paul Verhaeghe, Het einde van de psychotherapie. € 19,90
Bestel Josine Marbus, De opvolger. € 18,50

HP|De Tijd is te koop bij het Nieuwscentrum.

Elsevier - logo bij links naar recensies

Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Gebonden, € 22,95
Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Paperback, € 19,95
Bestel Maarten 't Hart, Verlovingstijd. Ingesproken door Jeroen Willems, met een nawoord van de auteur. Luisterboek, € 29,95
Bestel Jed Mercurio, Kroniek van een overspelige. € 19,90
Bestel Jed Mercurio, American Adulterer. € 15,95
Bestel Bette Dam, Expeditie Uruzgan. De weg van Hamid Karzai naar het paleis. € 18,95
Bestel Michel Houellebecq en Bernard-Henri Lévy, Ennemis publics. € 24,40
Bestel Michel Houellebecq en Bernard-Henri Lévy, Publieke vijanden. € 22,50

Elsevier verschijnt elke woensdag en is voor abonnees toegankelijk via weekblad.elsevier.nl. Elsevier is te koop bij het Nieuwscentrum.



Gerelateerde artikelen

Boeken van de dag