Athenaeum Boekhandel
Elke dag boekenactualiteit: recensies, nieuws, filmpjes en boeken bestellen

Nieuws: Filmkaartjes voor verfilming Julie & Julia RSS



Bookmark and Share

22 oktober 2009

Het verhaal van de kokende weblogster en dat van de schrijvende kokkin, van Julie & Julia, is nu verfilmd door Nora Ephron (Sleepless in Seattle, You've got mail), met Meryl Streep, Amy Adams en Stanley Tucci. De recensies zijn lovend, en wij mogen kaartjes weggeven.

Julie Powells leven zit muurvast. Ze is bijna dertig, hopt van het ene oninteressante baantje naar het andere, ze woont - met een aardige, goedverdienende man, maar dat is nu even niet belangrijk - in een waardeloos appartementje en het enige dat ze kan denken is: Is dit het nou?

Dan bladert ze bij haar moeder thuis door hét standaardkookboek uit de jaren zestig: Mastering the Art of French Cooking van Julia Child. In een opwelling besluit ze in een jaar tijd álle recepten uit het boek te gaan koken en daar een weblog over bij te houden. Door de discipline die dit project met zich meebrengt, maar ook door de onverwachte wendingen die zoektochten naar een goede mergpijp met zich meebrengen, leert Powell niet alleen goed koken, maar krijgt ze ook haar joie de vivre terug.

Het blog bleek zo'n succes dat Powell het bewerkt heeft tot een boek, waarvan je in onze Nacht al enige pagina's kon lezen, en dat nu verfilmd is met Meryl Streep als Julia Child. Wij mochten kaartjes weggeven voor de film. Deze actie is nu afgesloten.

Lees de recensies van de film bij Cinema.nl (de Volkskrant) en NRC Handelsblad.


Reacties



Om een reactie te kunnen plaatsen dient u ingelogd te zijn.

Gerelateerde artikelen

Boeken van de dag