Athenaeum Boekhandel
Elke dag boekenactualiteit: recensies, nieuws, filmpjes en boeken bestellen

Nieuws: Prijzen: Adonis ontvangt Goetheprijs, Brouwers krijgt Literatuurprijs Vlaamse provincies RSS



Bookmark and Share

30 augustus 2011

Prijzennieuws. Na de aankondiging eerder dit jaar heeft Adonis gisteren de Goetheprijs ontvangen. En de Literatuurprijs 2011 van de Vlaamse provincies ging naar Jeroen Brouwers' Bittere bloemen.

De Goetheprijs wordt toegekend aan 'für Persönlichkeiten, die mit ihrem Schaffen bereits zur Geltung gelangt und deren schöpferisches Wirken einer dem Andenken Goethes gewidmeten Ehrung würdig ist'. De al jaren voor de Nobelprijs gedoodverfde Adonis is de eerste Arabische winnaar.

Brouwers had voor de Literatuurprijs van de Vlaamse Provincies concurrentie van Frank Adam (Liefdesfabels), Paul Claes (met De leeuwerik), Eric Rinckhout (Grote Antwerpse Willem Elsschot Atlas), Rudi Rotthier (De lont aan de wereld), en Yves Petry (met De maagd Marino). Die laatste kreeg de publieksprijs.

Komend weekend: de nominaties voor de NS Publieksprijs en de AKO Literatuurprijs, en de uitreiking van de Europese Literatuurprijs. Allemaal op Manuscripta.


Reacties



Om een reactie te kunnen plaatsen dient u ingelogd te zijn.

Gerelateerde artikelen

Boeken van de dag