Dag en nacht over boeken lezen, boeken kopen
Bestel online! Keuze uit meer dan 10 miljoen titels.
Of bezoek onze winkels in Amsterdam en Haarlem.

Nieuws: Prijzen: Bram Dehouck wint De Gouden Strop 2012 met Een zomer zonder slaap RSS

31 mei 2012

Bram Dehouck heeft de Gouden Strop 2012 gewonnen met zijn thriller Een zomer zonder slaap. Het is de tweede maal dat hij de prijs wint. De Schaduwprijs voor het beste thrillerdebuut ging naar Kevin Valgaeren met De ziener.

Dehouck moest concurreren met Derwent Christmas, Nellie Mandel, de voor de achtste maal genomineerde Charles den Tex en  Peter de Zwaan voor de Gouden Strop 2012 voor het beste Nederlandstalige spannende boek. 'Een prachtig boek, een verademing,' noemde de jury Een zomer zonder slaap. 'En door de zwarte humor in zijn werk verfrist hij het genre van het spannende boek en is hij bezig een unieke plaats te veroveren in de Nederlandstalige misdaadliteratuur.'

In 2010 won Dehouck de Gouden Strop én de Schaduwprijs met De minzame moordenaar.

Zoals gebruikelijk met literaire prijzen is er nog weinig te vinden op de site van de prijs, en ook amper verder online. Zie wel De Stentor.


Reacties



Om een reactie te kunnen plaatsen dient u ingelogd te zijn.

Bookmark and Share


Een zomer zonder slaap

Bram Dehouck € 18,90

Een zomer zonder slaap

Bram Dehouck € 14,99

De minzame moordenaar

Bram Dehouck € 3,49

De Ziener

Kevin Valgaeren € 19,95