Nieuws: Prijzen: NS Publieksprijs voor Esther Verhoef
In de avond van 17 oktober 2011 werd de winnaar van de NS Publieksprijs 2011 bekendgemaakt: Esther Verhoef voor Déjà Vu.
Voor de NS Publieksprijs stelde een comité van boekverkopers en bibliothecarissen de shortlist samen. Daarna kon het publiek een keuze maken. De andere genomineerden waren Peter Buwalda, met Bonita Avenue, Arthur Japin, Vaslav, Herman Koch, Zomerhuis met zwembad, David Van Reybrouck, Congo, en Dick Swaab, Wij zijn ons brein, en ondanks hopen van bepaalde lezers op een literairdere of beschouwender winnaar, wint het grootste publieksboek.
In 2010 werd de NS Publieksprijs toegekend aan Op klaarlichte dag van Simone van der Vlugt. Winnaars in het verleden waren onder andere Het diner van Herman Koch, De overgave van Arthur Japin, Het zijn net mensen van Joris Luyendijk, Komt een vrouw bij de dokter van Kluun, Heren van de thee van Hella S. Haasse en De eeuw van mijn vader van Geert Mak.



