Revolutionaire tijden Politiek en idealen rond 1800
In Revolutionaire tijden neemt René Koekkoek de lezer mee op een opwindende historische reis langs vier brandhaarden van de late achttiende eeuw: de rebellerende koloniën in Noord-Amerika, de dramatische zomermaanden van 1789 in Parijs, de Haïtiaanse Revolutie in de Caraïben en de eerste oefening in democratie op Nederlandse bodem: de Bataafse Republiek.
De revoluties van de late achttiende eeuw staan zonder twijfel aan de basis van de democratische rechtsstaat, al zijn ze door historici vaak afgeserveerd als hopeloos naïef. Maar er zijn ook historici die deze revoluties juist overenthousiast de hemel in prezen. Koekkoek laat in zijn boek zien dat maatschappelijke revoluties altijd een mix zijn van dramatische omwentelingen en traumatische ervaringen, van idealen en pragmatische beslissingen, politieke en persoonlijke worstelingen, momenten van hoop en desillusie.
Revolutionaire tijden van René Koekkoek is een wervelende en meeslepend geschreven ideeëngeschiedenis die een fascinerend nieuw licht werpt op onstuimige keerpunten uit verleden én heden. Koekkoek biedt een nieuw perspectief op onze ideeën over grondrechten, natie, burgerschap, soevereiniteit en gelijkheid. Voor de lezers van Timothy Snyder, Russell Shorto, Simon Schama en Geert Mak.
Voor 21.00 besteld, morgen in huis
(Op werkdagen)
Nota bene: de coronacrisis beïnvloedt de levertijden.
Op voorraad in de volgende winkels:
Specificaties
- ISBN
- 9789026340567
- Uitgever
- Ambo|Anthos
- Druk
- 1e
- Datum
- 07-09-2020
- Taal
- Nederlands
- Bladzijden
- 256 pp.
- Bindwijze
- Paperback
- Genre
- Geschiedenis
Meer op Athenaeum.nl over boeken
- Dagelijks een nieuwe recensie of leesfragment
- Regelmatig vertalers over hun werk
- Podcasts van interviews in de winkel
- Literair nieuws
- De agenda
5 redenen om dit boek bij ons te kopen
- Gratis verzending vanaf € 20,-
- Advies per telefoon
- Bestellen zonder registratie of login
- Per fiets bezorgd, indien mogelijk
- Vertrouwde service, veilige afhandeling