De rode dageraad
ebook

De rode dageraad ebook Simon Sebag Montefiore

Meesterlijk geschreven roman van de hand van een gelauwerd historicus, voor de lezers vanSebastian Faulks en Hilary Mantel

De geschiedenis komt tot leven in het schitterende drieluik Sashenka, Een koude winternacht en nu De rode dageraad

De zwarte aarde dampte al, terwijl de zon nog maar net was opgekomen. De mannen klommen op hun paarden en reden over de steppe, in de richting van de vuurrode horizon.

Benya Golden is gevangengezet in de goelag voor een misdaad die hij niet heeft begaan. Hij sluit zich aan bij een strafbataljon, opgebouwd uit kozakken en veroordeelden, om te helpen de nazis te bevechten. Benya tekent bij de Russische cavalerie, en op een hete dag in juli 1942 wordt hij achter de vijandelijke linies gedropt. Maar wie kan hij vertrouwen in deze hel, deze haast onmenselijke periode in de geschiedenis?

De rode dageraad is het magistrale verhaal van een gewone man, Benya, zijn strijd op de steppes van Zuid-Rusland en zijnintense liefde voor een Italiaanse verpleegster. Daarnaast biedt het een ongekende inkijk in de plannen van Stalin zelf inhet Kremlin, en de romance tussen zijn dochter en een journalist aan het oostfront. De personages worden op meesterlijke wijze vervlochten met de geschiedenis en vormen zoeen prachtig meeslepend boek over passie, moed en overlevingsdrang.


De pers over de boeken van Simon Sebag Montefiore

'Montefiore heeft veel kennis van zaken. En hij slaagt er meesterlijk in de spanning over het lot van zijn heldin tot bijna de laatste pagina te bewaren. Het romandebuut van Montefiore is zonder meer geslaagd... Een aangrijpende kennismaking met een wereld vol willekeur, angst en moed. NRC Handelsblad

Meesterlijk Hoe Montefiore een totaal paranoïde samenleving creëert, waarin niemand elkaar nog kan vertrouwen, hoe zijn spionnen alles over iedereen te weten komen en hoe hij genadeloos afrekent met zogenaamde tegenstanders, zonder oog voor de verwoestende gevolgen. Een verslavende historische roman. Metro

Een hartverscheurend verhaal vol passie en verraad.HP/De Tijd

Méér dan een briljant verteld verhaal dat meesleurt, het is ook een belangrijk boek. Elsbeth Etty in NRC Handelsblad

Leest als een spannende roman [] Gefascineerd uitgelezen. Arie Storm in TROS Nieuwsshow

Gaan zitten, lezen en heel, heel erg genieten. Libelle


Let op, dit is een e-book! Please note: this is an ebook.
€11,99

Specificaties

ISBN
9789402309713
Uitgever
Boekerij
Druk
1e
Datum
29-01-2018
Taal
Nederlands
Bladzijden
384 pp.
Bindwijze
E-book EPUB
Genre
Nederlandstalige literatuur
Vertaler
Merel Leene

Delen op

5 redenen om dit boek bij ons te kopen

  • Gratis verzending bij aanschaf van € 17,50 aan boeken (binnen NL)
  • Boeken en magazines die je nergens anders vindt
  • Advies in de winkel en per telefoon
  • Bestellen zonder registratie of login
  • Vertrouwde service, veilige afhandeling

pro-mbooks1 : athenaeum