Deutscher Buchpreiswinnaar Der Turm, van Uwe Tellkamp, een epische roman over een aantal gezinnen in Dresden, de laatste jaren van, is onlangs verschenen in de vertaling van Goverdien Hauth-Grubben. We vroegen haar om het eerste, ellenlange zin(sdeel) en haar vertaling daarvan toe te lichten, die begint met 'Zoekend, de stroom leek sterker te worden in de beginnende nacht, zijn huid knetterde en knisterde...'
Athenaeum Boekhandel verkoopt de studieboeken voor verschillende studies aan de HvA en UvA. Een van die studies is Europese Studies, een van de docenten bij die studie is Joep Leerssen. Hij geeft het hoorcollege Culturele vormgeving van Europa. We mailden met hem over het tweerichtingsverkeer tussen literatuur en geschiedenis, over kip en ei, boek en college, en aanraders: Geert Mak en Tolstoj.
Athenaeum Boekhandel verkoopt de studieboeken voor verschillende studies aan de HvA en UvA. Een van die studies is Griekse en Latijnse Taal en Cultuur (GLTC), een van de docenten bij die studie is Mathieu de Bakker. We treffen het niet als we het met hem over de opening van het studieseizoen willen hebben - hij heeft een sabbatshalfjaar. Toch vertelt de UvA-docent van het jaar 2008 enthousiast over de geschiedschrijvers Herodotus en Thucydides, en het opbouwen van een basisbibliotheek.
Athenaeum Boekhandel verkoopt de studieboeken voor verschillende studies aan de HvA en UvA. Een van die studies is Sociologie, en Bart van Heerikhuizen geeft er onder andere Sociologische theorie. We spraken met hem over blijvende liefde De Tocqueville, over Ritzer en Farganis en over Shoah - verplicht kijkwerk voor menswetenschappers, vindt hij.
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang leestips van onze boekverkopers, nieuws over nieuwe boeken, kortingsacties en nog veel meer!